loader image

Zadzwoń do nas

Adaptacja

Pierwsze dni dziecka w żłobku lub przedszkolu są niezwykle ważnym przeżyciem zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Dziecko, które dotychczas spędzało dni w otoczeniu bliskich lub zaufanej opiekunki, nagle trafia do grupy rówieśników. Zmienia się jego tryb dnia, posiłki oraz sposób spędzania czasu. Nowe warunki mogą powodować u dziecka niepokój oraz niepewność, które w MikiLand staramy się złagodzić w procesie adaptacji. Aby pomóc maluchowi zaakceptować nową rzeczywistość, potrzebuje ono pozytywnych doświadczeń i wsparcia ze strony rodziców i opiekunów. Dzięki prawidłowo przeprowadzonemu procesowi adaptacji dziecko szybko odnajdzie się w nowej sytuacji.

Adaptacja dziecka – pierwsze dni w żłobku lub przedszkolu MikiLand

W MikiLand troszczymy się o komfort naszych podopiecznych i ich rodziców. Dzięki doświadczonej kadrze i wsparciu psychologa jesteśmy w stanie zapewnić prawidłową i spokojną adaptację każdemu dziecku, które będzie potrzebowało pomocy w czasie pierwszych dni w żłobku lub przedszkolu. Jeśli jednak zajdzie potrzeba indywidualnego rozwiązania problemów adaptacyjnych, umożliwiamy rodzicom udział w zajęciach wraz z dzieckiem. Dobre skojarzenia i miło spędzony czas w pierwszych dniach lub tygodniach w naszych placówkach są dla nas niezwykle istotne, jeśli więc dziecko potrzebuje wyjątkowych rozwiązań, takie właśnie otrzyma.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Każdy rodzic odczuwa obawy o to, jak będzie przebiegał pobyt dziecka w żłobku lub przedszkolu w pierwszych dniach. Nasza kadra jest odpowiednio przygotowana do tego, by zapewnić dzieciom łatwy start w nowy etap. Jednak rozumiemy obawy rodziców i w pełni je szanujemy. Jesteśmy gotowi na rozmowę i wspólne poszukiwanie sposobów, które ułatwią Twojemu dziecku adaptację w MikiLand.
Zadbamy o to, by cały proces przebiegł w łagodny i spokojny sposób, z poszanowaniem wrażliwości i potrzeb Twojego dziecka. Pomożemy mu pokonać nieśmiałość i nawiązać pierwsze kontakty z rówieśnikami.

Warszawa-Targówek

Warszawa-Włochy

©2024 mikiland.pl