Mini Mikiland

dzieci-MiniMikilandMini-Mikiland  – bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla maluszków

Wychodząc naprzeciw potrzebom Rodziców i Dzieci, stworzyliśmy w naszym przedszkolu Mini-MikiLand, czyli zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych. To przyjazna dzieciom forma pierwszego kontaktu z edukacją przedszkolną oraz okazja do spotkań i zabaw z rówieśnikami w kolorowym, pełnym atrakcji otoczeniu.

Mini-MikiLand to przygotowane z wielką starannością zajęcia ogólnorozwojowe, na które zapraszamy dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami. Spotkania prowadzone są przez doświadczone nauczycielki naszego przedszkola. Dzieci wraz z opiekunami biorą udział we wspólnych zabawach, zawierających elementy plastyki, muzyki, dramy i ruchu, a także terapii logopedycznej z wykorzystaniem słomek, piłeczek i piórek, usprawniającej narządy mowy.

W przyjaznej, bezpiecznej, komfortowej atmosferze, w kojącej obecności rodziców, najmłodsze dzieci mają możliwość poznania przedszkola, oswojenia się z miejscem, personelem oraz zasadami funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Mają czas na swobodną zabawę z rówieśnikami, podczas której zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, niezwykle pomocne w późniejszej adaptacji do przedszkola.

Zajęcia Mini-Mikiland to dogodna okazja dla rodziców do obserwacji swojego dziecka w grupie, a także wymiany doświadczeń z innymi rodzicami i konsultacji z pedagogami naszego przedszkola.

Zajęcia odbywają się w środy – w godzinach 16:30-18:00. Zapisy przyjmujemy w dniu, w którym odbywają się zajęcia, od godz. 9:30 do 12:30, wyłącznie telefonicznie.