loader image

Zadzwoń do nas

Wyżywienie

Zdrowe, zbilansowane posiłki przygotowane ze świeżych i sezonowych składników są ogromnie ważne dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dzieci. Codziennie podajemy naszym podopiecznym wartościowe, bogate w składniki odżywcze, zróżnicowane i smaczne potrawy.

Wyżywienie – przedszkole i żłobek MikiLand w Warszawie

Posiadamy własną kuchnię, która pracuje zgodnie z restrykcyjnymi normami wdrożonego systemu HACCP. Wszystkie posiłki przyrządzają wykwalifikowani pracownicy. Jadłospis przygotowywany jest przez dietetyków, którzy dbają o właściwe zbilansowanie dań w taki sposób, żeby zapewniały dzieciom wszystkie potrzebne im witaminy oraz makro- i mikroelementy.
Unikamy słodyczy i wysoko przetworzonej żywności. Słodkie desery staramy się zastępować owocami, sałatkami oraz domowymi kisielami, budyniami i zdrowymi, pieczonymi na miejscu ciastami, bazującymi na pełnoziarnistych produktach zbożowych. Zapewniamy dzieciom stały dostęp do świeżej wody mineralnej. Przedszkolaków zachęcamy do samodzielnego przygotowywania śniadania. Dzięki temu nasi podopieczni mogą pod okiem nauczyciela dobierać swoje ulubione składniki i w ten sposób wyrażać swoje preferencje żywieniowe. Dzieciom z alergiami pokarmowymi proponujemy indywidualny program żywieniowy.
W naszej placówce wyżywienie pełni ważną funkcję. Zależy nam na budowaniu u dzieci właściwych nawyków żywieniowych. Uczymy je próbowania nowych smaków, regularnego spożywania warzyw i owoców, picia wody oraz kształtujemy w nich zdrowy styl życia. Tworzymy przyjazną i spokojną atmosferę podczas posiłków. W miarę możliwości zwracamy również uwagę na kulturę jedzenia. Zachęcamy maluchy do samodzielności, pokazujemy im właściwe zachowania przy stole. Korygujemy błędy i chwalimy za ich starania. Unikamy przy tym nadmiernej presji, doskonale rozumiejąc, że każde dziecko uczy się we własnym tempie.

Warszawa-Targówek

Warszawa-Włochy

©2024 mikiland.pl