ZAPRASZAMY DO ZERÓWKI


Szanowni Państwo,

w związku z nową reformą oświaty i wieloma pytaniami, które kierowane są do nas pragniemy zapoznać Państwa z naszym zdaniem w sprawie zerówek.

Na wstępie zaznaczamy, iż przedszkola MikiLand posiadają wieloletnią praktykę w prowadzeniu grupy zerówki, co oznacza, że nie tylko wiedza jaką posiadamy, ale także nasze doświadczenie daje nam podstawę do wyrażenia swojej opinii na ten temat.

Przede wszystkim chcemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że podstawa programowa i wszystkie treści, których dzieci będą się uczyły w przedszkolnej zerówce będą tożsame z tymi, które przekazane zostaną w oddziałach przedszkolnych przy szkołach. W drugim semestrze naszej zerówki oprócz podręczników i ćwiczeń przeznaczonych dla przedszkoli, będziemy korzystać również z ćwiczeń przeznaczonych dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Warte uwagi jest to, iż pracując z dzieckiem prawie cały dzień a nie tylko cztery czy pięć godzin jak to ma miejsce w szkole będziemy miały doskonałą sposobność do tego, aby wiedza przekazana Państwa dzieciom była na najwyższym poziomie. Komfortowe warunki, jakie dają nam kameralne grupy, pozwalają na znaczne rozszerzenie obowiązującego programu i zakresu nauczania poprzez ugruntowanie i ciągłe doskonalenie nauki czytania i pisania, glottodydaktyki, matematyki dziecięcej oraz sprawności manualnej rąk czyli motoryki małej.

Jako mamy uczniów, wiemy z własnego doświadczenia, że doskonała podstawa jest najważniejsza i zawsze procentuje w dalszej nauce. Wiemy również, że sama umiejętność czytania i pisania nie świadczy jeszcze o dojrzałości szkolnej. Bardzo ważnym elementem – jeśli nie najważniejszym – jest rozwój emocjonalny. Nasze wychowawczynie znając Państwa dzieci, od samego początku roku szkolnego będą mogły rozpocząć pracę z nimi oraz szybciej zareagować na ewentualne pojawiające się problemy.

W naszych zerówkach kładziemy duży nacisk również na to, aby dzieci dobrze radziły sobie z czynnościami dnia codziennego tj. ubieraniem, rozbieraniem się, samodzielnym korzystaniem z toalety oraz pilnowaniem swoich rzeczy.

Dbamy również o rozwój umiejętności koncentracji uwagi, ponieważ wiemy, że ta umiejętność jest później niezwykle ważna w szkole.

Dbając o rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny, pamiętamy o tak ważnym dla dzieci codziennym pobycie na świeżym powietrzu, licznych atrakcjach czy zabawach z rówieśnikami. Zapewniamy też całodzienne pełnowartościowe i zbilansowane wyżywienie. Nasze posiłki są zawsze świeże, przygotowane na miejscu a wychowawczynie dbają zarówno o to, aby dzieci je zjadały, jak również nauczyły się w kulturalny sposób zachowywać przy stole.

Stają Państwo przed dylematem wyboru: zerówki w przedszkolu, czy grupy przedszkolnej przy szkole podstawowej. Wiemy, że ta decyzja jest trudna. Mamy też świadomość, że nasze spojrzenie może wydawać się Państwu subiektywne, ale stoi za nim duże doświadczenie i może właśnie dzięki niemu łatwiej będzie Państwu podjąć właściwą decyzję.

Ufamy, że decyzja o wyborze kierunku dalszej edukacji będzie decyzją indywidualną, dostosowaną do potrzeb i przede wszystkim etapu rozwoju emocjonalnego Państwa dziecka, dlatego służymy państwu radą, wsparciem i doświadczeniem.

W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie z psychologiem, który odpowie na Państwa pytania i mamy nadzieję pomoże w podjęciu właściwej decyzji.

Spotkanie odbędzie się na początku marca, na terenie naszego przedszkola, jednak dokładną datę i godzinę podamy w najbliższym czasie.

 

Grono Pedagogiczne przedszkoli MikiLand